Varukorg

Kontakt

Johan Ericson
VD och Förlagschef
johan.ericson@libris.se
Tel: 0730-47 69 00
Lennarth Hambre
Lennarth Hambre
Konsult
lennarth.hambre@libris.se
Tel: 070-572 81 00
Peter Eriksson
Peter Eriksson
Förläggare
peter.eriksson@libris.se
Tel: 070-892 02 08
Anders Daleskog
Anders Daleskog
Konsult marknad/försäljning
anders.daleskog@libris.se
Tel: 070-238 82 99
Dagmawit Alemayehu
Dagmawit Alemayehu
Förlagskoordinator
dagmawit.alemayehu@libris.se
Tel: 076-536 25 41
Vilhelm Hanzén
Vilhelm Hanzén
PR-frågor
vilhelm@gulpr.se
SKICKA IN MANUS? Läs mer här
FRÅGOR GÄLLANDE ROYALTY: royalty@forlagsekonomi.se
KUNDTJÄNST FÖR ÅTERFÖRSÄLJARE: order@forlagssystem.se

Läs våra pressmeddelanden

  • Vibeke Olsson får Moa-priset 2021

    4 månader siden
    Grattis Vibeke till ytterligare ett arbetar-författarpris! ”Moa-priset 2021 tilldelas Vibeke Olsson för hennes folkhistoriska författarskap. Efter den tidiga debuten 1975 med ”Ulrike och kriget” följde romanerna om Romarrikets förföljelse av de första kristna med slavinnan Sabina i fokus. Människovärdet är grundläggande för Vibeke Olsson i hennes drygt trettio romaner, liksom tron på att enighet är …

price format

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev

Följ oss

Betala med

KlarnaMastercard VISA